Daugavpils, Kandavas iela 17,
tel. (+371) 65429872, m.t. 26011776, info@dcv.lv

Darba plāns
Ēdienkarte
Veidlapu paraugi

  • 001.jpg
  • 002.jpg
  • 003.jpg

DCV vidusskolēnu tikšanās ar ASV vēstniecības pārstāvjiem

Šogad Latvija un ASV atzīmē 100. gadadienu kopš diplomātisko attiecību nodibināšanas. Šī pasākuma ietvaros 15. septembrī  Daugavpils Centra vidusskolā  viesojās ASV vēstniecības  preses atašejs Oskars Avila un Preses un kultūras nodaļas pārstāve Inga Grīnfelde.

Tikšanās sākumā skolēniem bija iespēja noskatīties īsfilmu par Latvijas un Amerikas sadarbības attīstību vēsturi 100 gadu garumā. ASV un Latvija ir draugi, partneri un sabiedrotāji. Gadu gaitā ir izdarīts daudz, lai uzturētu atklātu dialogu un veidotu sapratni, lai stiprinātu draudzību, partnerību un atbalstu starp mūsu valstīm dažādos jautājumos un darbības jomās. Gan Latvijas iedzīvotāji, gan amerikāņi ir vienoti vēlmē dzīvot brīvās un neatkarīgās valstīs.

Liela uzmanība tikšanās laikā tika pievērsta iespējām skolēniem mācīties ASV. Vēstniecības preses atašejs pastāstīja par FLEX apmaiņas programmu skolēniem, kas dod iespēju Latvijas skolēniem dzīvot Amerikas viesģimenē un mācīties Amerikas vidusskolā.

Tikšanās bija ļoti informatīva un izzinoša. Jaunieši aktīvi un ar interesi piedalījās diskusijā gan jautājot, gan sniedzot atbildes par tēmām, kuras viņus interesē. Tikšanās atmosfēra un sarunas stils bija brīvs un jauniešiem bija lieliska iespēja pārbaudīt un pilnveidot savas angļu valodas zināšanas, jo tikšanās notika angļu valodā, kā arī vēlreiz pārliecināties par svešvalodu zināšanu nepieciešamību.

Informāciju sagatavoja A.Truskovska un M. Koževņikova