Daugavpils, Kandavas iela 17,
tel. (+371) 65429872, m.t. 26011776, info@dcv.lv

Darba plāns
Ēdienkarte
Veidlapu paraugi

  • 001.jpg
  • 002.jpg
  • 003.jpg

11. decembrī Inovatīvās pieredzes skolas ietvaros notika seminārs – darbnīca „Matemātikas nematemātiskā metodika" pamatskolu matemātikas skolotājiem. Darbnīcā piedalījās Daugavpils 3.vidusskolas, 9.vidusskolas, 13.vidusskolas, J.Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijas, Vienības, Saskaņas, 11.pamatskolas un Logopēdiskās internatpamatskolas-attīstības centra matemātikas skolotāji. Skolotājiem tika piedāvāta iespēja uz matemātiku paskatīties no cita redzespunkta.

Matemātika ir interesanta un aizraujoša zinātne. Matemātika piedzimt reizē ar bērnu, bet matemātika nesākas ar skaitīšanas prasmi. Un pat ne ar ciparu un skaitļu apguvi. Diemžēl matemātikas saknes, kā arī tās vieta un loma vispusīgā bērna attīstība, netiek pietiekami novērtēta.

Seminārā laikā tika runāts par attēlu, vizualizāciju mācību procesā, jo sākumā mazulis domā bildēs. Un tieši attēls, iztēle ir viens no matemātiskās pasaules stūrakmeņiem. Bet liela daļa cilvēku pakāpeniski pazaudē prasmi domāt attēlos! Semināra laikā skolotāji meklēja atbildi uz jautājumu „Kā neatlaist prasmi domāt bildēs?". Skolotāji izmēģināja dažas metodikas, viena no tām – origami – japāņu papīra locīšanas māksla, kas ļauj no zīmētas locīšanas shēmas pāriet uz telpisku, stilizētu figūru vai plaknes zīmējumu pārnest telpā. Ir Ziemassvētku gaidīšanas laiks! Sakarā ar to, skolotāji no papīra veidoja eglītes.

Vēlreiz tika izrunātas didaktisko spēļu nozīme un priekšrocības. Bez šaubām, didaktiskās galda spēlēs un datorspēlēs ir daudz arī attīstošu elementu.

Protams, ir daudz vienkāršu, ikdienišķu lietu, kuras attīsta bērna matemātiskumu. Par visām nav iespējams vienā reizē izrunāt. Sakarā ar šo, semināru ciklu turpināsim.

Sagaidot svētkos,

Inovatīvās pieredzes skolas komanda novēl

Gaišus un priecīgus Ziemassvētkus!

Lai Jaunais gads nāk ar dižām domām,

vareniem darbiem un dzīvessparu!

Daugavpils Centra vidusskolas

Inovatīvās pieredzes skolas koordinatore

Jeļena Azareviča

View the embedded image gallery online at:
https://dcv.lv/22-inova/jaunumi/468-111213#sigProId6543be063d