Daugavpils, Kandavas iela 17,
tel. (+371) 65429872, m.t. 26011776, info@dcv.lv

Darba plāns
Ēdienkarte
Veidlapu paraugi

  • 001.jpg
  • 002.jpg
  • 003.jpg

Pasākums radošiem dabaszinātņu un matemātikas skolotājiem un skolēniem «Nāc un dari kopā ar mums!»

Latvijas Universitātes (LU) Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrs 4. janvārī LU Lielajā aulā organizēja pasākumu radošiem dabaszinātņu un matemātikas skolotājiem un skolēniem „Nāc un dari kopā ar mums!". Pasākumā vienkopus pulcējās 25 bioloģijas, fizikas, ķīmijas, matemātikas skolotāju un 7.–9. klašu skolēnu komandas no visas Latvijas.

Pašā sākumā dalībnieki spēkus izmēģināja eksakto uzdevumu konkursā, kurā skolotāji ar skolēniem uzdevumus risināja kopā vienā komandā. Mūsu komandu veidoja 2 skolēni (Ņikita Orehs un Sergejs Lobanovs) un 3 dažādu priekšmetu skolotāji (T. Baranovska, M. Kozlovska un G. Uzlova). Pateicoties šādam stipram sastāvam Centra vidusskolas komandai izdevās vinnēt konkursā, iegūt 3. vietu no 25 komandām un saņemt balvu no Lielvārdes digitālās bibliotēkas 10 Ls vērtībā katram dalībniekam.

Pēc tam vairāk nekā 100 skolēni paši vadīja un piedalījās radošās darbstacijās «Interesanti par dabaszinātnēm un matemātiku». Arī mūsu skolēni (Ņikita Orehs un Sergejs Lobanovs) demonstrēja saistošo ķīmijas eksperimentu – "ķīmiskais akvārijs", dodot iespēju arī viesiem iejusties pētnieku lomā. Tika izspēlēti fizikas triki, rādīti eksperimenti, atminēts „kartupeļa noslēpums", atbildēts uz jautājumu „Kā noķert radioviļņus" un daudzas citas aktivitātes.

Bet skolotāji šajā laikā apmainījās praktiskām inovatīvām idejām, kā dabaszinātnes un matemātiku mācīt skolēnam labi izprotamā un saistošā veidā. Savā pieredzē par e-žurnāla izmantošanu dalījās Centra vidusskolas fizikas skolotāja Marija Kozlovska.

Pasākuma ietvaros jau otro gadu „Ekselences balvu" saņēma izcili fizikas, ķīmijas, bioloģijas un matemātikas skolotāji. Balvas laureāti ir apliecinājuši savu profesionalitāti ne tikai ikdienā, bet arī klātienē tiekoties konkursā, pierādot, ka viņu veidotās stundas pilnā mērā atbilst 21.gadsimta prasībām, viņi profesionāli dalās savā inovatīvajā pieredzē ar kolēģiem un pastāvīgi sevi pilnveido. Mēs bijām ļoti lepni, ka arī mūsu skolu pārstāvēja izcila fizikas skolotāja Marija Kozlovska, kas tika izvirzīta kā vienīgais pretendents uz balvu no Daugavpils pilsētas.

Daugavpils Inovatīvās pieredzes skolas komanda.
P.S. Pateicamies par skolēnu sagatavošanu pasākumam un organizāciju Jeļenai Azarevičai, Marinai Ravinskai, Svetlanai Rodionovai un  Rutai Puidai.

View the embedded image gallery online at:
https://dcv.lv/22-inova/jaunumi/363-nacundari#sigProId71a08d053b