Daugavpils, Kandavas iela 17,
tel./fax (+371) 65429872, www.dcv.lv, info@dcv.lv

Darba plāns
Ēdienkarte
Veidlapu paraugi

  • 001.jpg
  • 002.jpg
  • 003.jpg

policija plakat big

 

Plakātu konkursa “Drošības aleja” nolikums

1.Konkursa rīkotājs

Valsts policijas Latgales reģiona pārvalde.

 

2.Konkursa mērķis

2.3.Sekmēt skolēnu radošās domāšanas attīstību un praktisko iemaņu veidošanu.

2.4.Labākos konkursa darbus izmantot “Drošības alejas” izveidē.

3.Konkursa tēma

Konkursa ietvaros jaunieši veido plakātus, kuros atspoguļo aktualitātes saistībā ar kādu no četrām tēmām: satiksmes drošības veicināšana; atkarību izraisošo vielu pieprasījuma mazināšana; vardarbības mazināšana; interneta noziegumu risku samazināšana. Labākie plakāti tiks izmantoti “Drošības alejas” izveidē, t.i. drukāti uz lielāka formāta un ievietoti Daugavpils cietokšņa teritorijā esošo ēku (2. Oficieru ielā 1, 2. Oficieru ielā 3) logu ailēs.

Piemēram, ceļu satiksmē nepilngadīgie ikdienā piedalās kā gājēji, pasažieri, velosipēdisti, retāk kā mopēdisti. Nepilngadīgo gājēju vidū aktuālākais ir neuzmanība šķērsojot braucamo daļu, mūzikas klausīšanās austiņās, kas novērš uzmanību, gaismu atstarojošo elementu iztrūkums u.c. Savukārt velosipēdistiem – bērnu vizināšanās pa ielu bez pieaugušo klātbūtnes un bez velosipēdista tiesībām, aizsargķiveres neizmantošana (līdz 12 gadiem obligāta prasība), braukšanas pa ietvi kultūra (uz ietves priekšroka ir gājējiem), strauju/neapdomīgu manevru veikšana u.c. Pasažieriem – drošības jostas izmantošana, pasažieru skaits mašīnā u.c.

Plakātos vēlams izmantot saukļus, kuros lakoniski tiek noformulēta plakāta galvenā ideja. Iespējamie saukļi varētu būt:

-Satiksmes drošības veicināšanā: Sprādzējies vienmēr! Vēlies braukt, sprādzējies! Sprādzējies pats un piesprādzē citu! Apstājies, pārliecinies, šķērso! Esi redzams!

-Atkarību izraisošo vielu pieprasījuma mazināšanā: Tu lieto narkotikas, narkotikas lieti tevi! Apdomājies, vai tas ir tā vērts!

-Vardarbības mazināšanā: Risini civilizēti, neesi vardarbīgs! Neesi vienaldzīgs! Stipruma spēks ir mērāms attieksmē pret vājākiem! Neklusē par vardarbību! Stop vardarbībai!

-Interneta noziegumu riska samazināšanā: Domā, ko publicē! Izvēlies drošu paroli! Parolei kā mājas atslēgai – jābūt tikai tavās rokās! Viss, ar ko dalies internetā, var būt vērsts pret tevi! Pirms dalies – domā!

Konkursa ietvaros skolotājs var pieteikt “Drošības nodarbību” skolēniem, kuri veidos konkursa darbu, lai pārrunātu ar policijas darbiniekiem aktuālos drošības jautājumus, smeltos idejas plakātam, veicinātu skolēnos izpratni par riskiem/riska situācijām, sekām, atbildību. “Drošības nodarbības” skolotājs piesaka iesūtot pieteikumu uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai pa tālruni 65403243.

4.Konkursa mērķauditorija

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Daugavpils iecirkņa apkalpojamā teritorijā (Daugavpils pilsēta, Daugavpils novads, Ilūkstes novads) esošo izglītības iestāžu 5. – 12.klašu skolēni. Īpaši aicināti piedalīties mākslas skolu audzēkņi.

5.Konkursa norise

 

6. Konkursa darbu izstrādes nosacījumi un iesniegšanas kārtība

6.1. Prasības plakātam:

6.1.1.zīmētam, gleznotam, datortehnikā vai kombinētā tehnikā veidotam uz A3 formāta papīra, izvietotam portreta orientācijā;

6.1.2.plakātā izmantotajiem saukļiem jābūt latviešu valodā.

6.2.Jāiesniedz informācija par autoru: vārds, uzvārds, skola, klase, skolotāja vārds, uzvārds, telefona numurs (noformēt uz atsevišķas lapas).

6.3. Konkursa darbu iesniedz līdz 2020.gada 30.oktobrim (ieskaitot), nosūtot pa pastu vai nogādājot Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldei uz adresi: Daugavpils, Komandanta iela 7, LV-5401 ar piezīmi “Prevencijas grupai” vai iesniedzot tuvākajā policijas iecirknī;

6.4.Konkursa darbu var izstrādāt individuāli vai komandā (līdz trim skolēniem).

6.5.Konkursa dalībnieks (vai komanda) iesniedz konkursa rīkotajam paša veidotu darbu.

6.6.Iesniegtajam darbam jāatbilst konkursa mērķiem un tēmai.

6.7.Dalībnieks, iesniedzot konkursa darbu dalībai konkursā, piekrīt darba izmantošanai preventīvos pasākumos, publiskošanai konkursa rīkotāja socvietnēs, “Drošības alejas” izveidē.

6. Darbu vērtēšana

6.1.Līdz 2020.gada 20.novembrim notiek saņemto konkursa darbu vērtēšana.

6.2.Konkursa uzvarētājus, kas vinnēs savai skolai interaktīvo tāfeli “Spēle par satiksmes drošību”, noteiks Valsts policijas pārstāvju žūrija.

6.3.Konkursa uzvarētājus, kuru darbi tiks izmantoti “Drošības alejas” izveidē, noteiks žūrija: Daugavpils pilsētas galvenā māksliniece, VAS “Valsts nekustamie īpašumi” pārstāvis, konkursa rīkotāja pārstāvji u.c.

7. Uzvarētāju paziņošana un apbalvošana

Konkursa uzvarētāji tiks publiskoti 2020.gada 26.novembrī Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes sociālo tīklu kontā – https://www.facebook.com/VP.LRP.OFFICIAL/.

Konkursa rīkotājs sazināsies ar konkursa uzvarētājiem un vienosies par apbalvošanas vietu un laiku.

Konkursa balvu fonds: 3 interaktīvās tāfeles “Spēle par satiksmes drošību”, volejbola bumbas u.c. piemiņas balvas no konkursa rīkotāja, simpātiju balva no VAS “Valsts nekustamie īpašumi”.

8. Kontaktpersona

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Prevencijas grupas vecākā inspektore Inese Snarska, t.65403243, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..