Daugavpils, Kandavas iela 17,
tel./fax (+371) 65429872, www.dcv.lv, info@dcv.lv

Darba plāns
Ēdienkarte
Veidlapu paraugi

  • 001.jpg
  • 002.jpg
  • 003.jpg

2018. gada 14. decembrī iniciatīvas „Latvijas skolas soma” ietvaros 9.a un 9.b kl. skolēniem bija iespēja apmeklēt LKC, kur tika demonstrēta režisora Dāvja Sīmaņa spēlfilma „Tēvs Nakts”. Tā ir divpadsmitā filma programmā “Latvijas filmas Latvijas simtgadei”, stāsts par rīdzinieka Žaņa Lipkes varoņdarbu Otrā pasaules kara laikā.

Žanis Lipke Otrā pasaules kara laikā izglāba desmitiem ebreju dzīvības. Skolēnus aizrāva arī Daugavpils muzeja „Ebreji Daugavpilī un Latgalē” direktora, vēsturnieka un novadpētnieka Josifa Ročko stāsts par holokausta notikumiem Daugavpilī Otrā pasaules kara laikā.

Pirms filmas noskatīšanas skolēni Latvijas vēstures stundās iepazinās ar ebreju dzīvi saistītajām pilsētas vietām, ar holokaustu saistītajām piemiņas vietām un notikumiem.

Pēc filmas noskatīšanas skolēni pārrunāja filmas epizodes, izteica vēlēšanos apmeklēt Žaņa Lipkes memoriālu Rīgā. Skolēni atzina, ka filma bija „smaga”, bet interesanta. Viena no skolēnu galvenajām atziņām – katrs cilvēks ir atbildīgs tuvāko cilvēku un visas sabiedrības priekšā.

Materiālu sagatavoja Svetlana Beinaroviča