Daugavpils, Kandavas iela 17,
tel./fax (+371) 65429872, www.dcv.lv, info@dcv.lv

Darba plāns
Ēdienkarte
Veidlapu paraugi

  • 001.jpg
  • 002.jpg
  • 003.jpg

14.-18.oktobrī visā Latvijā norisinājās „Karjeras nedēļa 2019”. Šogad tā bija veltīta nākotnes profesijām. Karjeras nedēļas laikā Latvijas izglītības iestādēs notika dažādi ar profesiju iepazīšanu un izvēli saistīti pasākumi, radošās darbnīcas un diskusijas, kurās akcentēta mākslīgā intelekta un tehnoloģiju loma nākotnes profesijās. Karjeras nedēļas sauklis šogad ir “Ielogojies nākotnē!”, rosinot jauniešus apzināties straujās izmaiņas tehnoloģijās, sabiedrībā un vidē.

Karjeras nedēļas pasākumos iesaistījās arī mūsu skolēni. 14. un 15. oktobrī uz Karjeras nedēļas atklāšanas pasākumiem, kuri tika rīkoti ESF projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 “ Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros. Pasākumā "Nākotnes profesijas: Izaicinājumi un izvēle!” Daugavpils Inovāciju centrā piedalījās 8. klašu skolēnu grupa. Pasākuma mērķis bija iepazīties ar dažādu jomu speciālistiem un iegūt priekšstatu par savu nākotnes profesiju. Par savām profesijām stāstīja fiziķis, ķīmiķis, 3D dizainers, fizioterapeits un IT speciālists. Diskusijā “ Šodien sākas nākotne” piedalījās 10.a klases skolēni. Pasākuma laikā skolēni uzzināja, kā sasniegt savus mērķus un veidot veiksmīgu karjeru nākotnes darba tirgū.

Otrdien, 15.oktobrī, 1.b un 2.a klases skolēni apmeklēja bērnu bibliotēku “Zīlīte” kur piedalījās nodarbībā “Tava nākotnes profesija – bibliotekārs”, bet 9.b klases skolēni iepazinās ar viesnīcas " Park Hotel Latgola" darbību.

Trešdien 3.b klases skolēni apmeklēja bērnu bibliotēku “Zīlīte”, kur piedalījās nodarbībā “Tava nākotnes profesija – bibliotekārs”. 7.a klases skolēni piedalījās spēlē „Radoša domāšana biznesā”.

9.a klases skolēni kopā ar fizikas skolotāju viesojās uzņēmumā ‘’Daugavpils siltumtīkli’’, pēc tam iegūtās zināšanas izmantoja fizikas stundā.

Daži vidusskolas skolēni apmeklēja semināru “Īsteno sapni par savu biznesu” Daugavpils Valsts ģimnāzijā.

17.oktobris bija visaktīvākā diena visā nedēļā. 10.a klases pārstāvji piedalījās izglītojošā spēlē „Kas? Kur? Kad? Futurologi runā!” Skolēnu komandas sacentās erudīcijā un atjautībā par izglītības, profesiju klāsta,  darba tirgus attīstības tendencēm, par futurologu pētījumiem dažādās zinātniskajās jomās, profesiju izmaiņām un attīstības tendencēm.

8.a klases skolēni apmeklēja bērnu bibliotēku “Zīlīte”, kur piedalījas nodarbībā “Tava nākotnes profesija – bibliotekārs”.

5.c klases skolēni apmeklēja AS“Swedbank” un guva priekšstatu par baņķiera profesijas ikdienu un izaicinājumiem, par nepieciešamajām prasmēm un izglītību, lai varētu kļūt par bankas darbinieku.

7.b klases skolēni iesaistījās spēlē „Radoša domāšana biznesā”. Mēģināja sevi uzņēmēja lomā.

1.c un 2.b klases skolēni apmeklēja ģimenes digitālo aktivitāšu centru un uzzināja, kā mūsdienas tehnoloģijas var palīdzēt bibliotekāra profesijā.

Piektdien, 18. oktobrī, 5.b klases skolēni apmeklēja uzņēmumu ‘’Daugavpils satiksme’’, kā izrādījās, arī šeit bez jaunām tehnoloģijām nevar strādāt.

1.a klases skolēni apmeklēja bērnu bibliotēku “Zīlīte”, kur piedalījās nodarbībā “Tava nākotnes profesija – bibliotekārs”.

12. klases skolēni kopā ar skolotāju A. Truskovsku mācījās karjeras izglītības seminārā “Your motivation letter” rakstīt motivācijas vēstuli angļu valodā, kas būs nepieciešams stājoties augstskolā vai piesakoties darbā

Savukārt 4.a, 4.b, un 4.c klases skolēni devās uz pašvaldības policijas iecirkni, kur iztēlojās, kā nākotnē var izskatīties profesija policists.

Visas nedēļas garumā skolotāji integrēja karjeras un profesiju pasaules tēmas mācību procesā. Darbojoties radoši, skolotāji izstrādāja un piedāvāja skolēniem dažādus uzdevumus, kuri bija saistīti ar karjeras izglītības jautājumiem.

Klases stundas arī bija veltītas „Karjeras nedēļai”, un tās vadīja gan pedagogi-karjeras konsultanti, gan klašu audzinātājas, gan vieslektori.

1.-9.kl. skolēniem tika organizēts zīmējumu konkurss “Nākotnes profesija”. Skolēni izdomāja un pamēģināja attēlot, kādas profesijas varētu būt nākotnē.

Tās klases, kuras nepaspēja karjeras nedēļas laikā apmeklēt kaut kādas aktivitātes, to darīs mazliet vēlāk.

Visiem liels paldies par sadarbību un par aktīvu piedalīšanos karjeras nedēļas pasākumos!

Informāciju sagatavoja Oksana Jurāne, Olga Jermolajeva