Daugavpils, Kandavas iela 17,
tel./fax (+371) 65429872, www.dcv.lv, info@dcv.lv

Darba plāns
Ēdienkarte
Veidlapu paraugi

  • 001.jpg
  • 002.jpg
  • 003.jpg

No 8. līdz 12. oktobrim Daugavpilī notika kārtēja Karjeras nedēļa. Šī nedēļa Daugavpils Centra vidusskolas skolēniem bija piesātināta ar dažādiem konkursiem, pasākumiem, kuros varēja uzzināt par vairākām profesijām, karjeras iespējām, tikties ar radošiem un interesantiem cilvēkiem – sava aroda meistariem.

Karjeras nedēļas atklāšanas pasākumā “Karjeras māja” zinātnes centrā „Zinoo”, projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 ”Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros

skolēniem bija iespēja tikties ar „grāmatām” “Dzīvā bibliotēkā” - 7 profesiju pārstāvjiem, iepazīties un uzzināt viesa personīgo pieredzi karjeras izaugsmes ceļā, kā arī attīstīt savas karjeras vadības prasmes jau skolā. Savukārt vidusskolniekiem patika aktīva diskusija „Vadi savu karjeru pats”. No mūsu skolas piedalījās pārstāvji no 7.b. , 9.a un 10.a klasēm.

Vismazākie skolēni piedalījās zīmējumu konkursā “Klases Karjeras māja”. Sākumskola aktīvi apmeklēja Daugavpils Satiksmes uzņēmumu. 1.b, 2.b, 3.a klases paguva piedalīties arī bērnu bibliotēkas ,,Zīlīte” pasākumā ,,Atver bibliotēkas durvis!”. 4.a klases skolēni projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 ”Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros apmeklēja “Keramikas meistarklasi” Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā, lai ne tikai iepazītos ar keramiķa profesiju, bet arī aktīvi darbojoties radošajās darbnīcās, paši,   keramiķa V. Grebeža vadībā, izveidotu savu māla izstrādājumu!

5. - 9. klašu skolēni sadarbībā ar vizuālās mākslas skolotāju Agnesi Orbidāni piedalījās zīmējuma konkursā “Mans Karjeras ceļš”. Par piedalīšanos konkursos skolēni saņēma Pateicības, bet labākie arī saldo balvu.

Karjeras nedēļas ietvaros mūsu skolas skolēni apmeklēja daudzus Daugavpils uzņēmumus (“Daugavpils ūdens”, “Daugavpils Satiksme”, “Axon cable”, "DITTON pievadķēžu rūpnīca", “Park Hotel Latgola”, Swedbank), kuros saņēma informāciju par uzņēmumu darbību un iepazinās ar dažādām profesijām.

4.b klases komanda veiksmīgi piedalījās interaktīvajā spēlē "Profesijas laika ratā" Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā, bet 9.a klases komanda- spēlē „Profesiju pasaule. Kas? Kur? Kad?” Krievu vidusskolā – Licejā, kur Daugavpils skolu komandas sacentās erudīcijā un atjautībā par izglītības, profesiju klāsta, darba tirgus un citiem ar karjeras izglītību saistītiem jautājumiem.

Karjeras nedēļas pasākumos Centra vidusskolas skolēni guva plašu ieskatu profesiju pasaulē un, kas zina, varbūt jau izdarīja izvēli par labu kādai no tām.

Paldies mūsu skolotājiem un skolēniem par iesaistīšanos Karjeras nedēļā 2018!

 

Informāciju apkopoja O.Jurāne, O.Jermolajeva