Daugavpils, Kandavas iela 17,
tel./fax (+371) 65429872, www.dcv.lv, info@dcv.lv

Darba plāns
Ēdienkarte
Veidlapu paraugi

  • 001.jpg
  • 002.jpg
  • 003.jpg

Amatam zelta pamats.

No 2018. gada 23. novembra līdz 4. decembrim projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros Daugavpils Centra vidusskolā notika karjeras attīstības atbalsta pasākums „Amatam zelta pamats”. Pasākuma mērķis bija  sniegt skolēniem priekšstatu un izpratni par keramiķa profesijas specifiku, ikdienā veicamo darbu, kā arī sniegt skolēniem zināšanas par prasmēm, iemaņām un rakstura īpašībām, kuras ir nepieciešamas, lai kļūtu par keramiķi. Šajā pasākumā piedalījās visu 3. klašu skolēni. Amatnieks - keramiķis Valdis Grebežs ieradās skolā, klases stundu laika un iepazīstināja skolēnus ar savas profesijas specifiku, nepieciešamajiem izejmateriāliem, kā arī apgūstamajām prasmēm un iemaņām. Skolēniem arī pašiem bija iespēja darboties ar mālu un izgatavot no tā savu figūriņu, amatnieks piedāvāja apgūt svilpaunieku darināšanas tehniku, ko skolēni veikli apguva. Izgatavotie svilpaunieki arī skanēja, skaņu no tiem izvilināt palīdzēja pats amatnieks.

View the embedded image gallery online at:
http://dcv.lv/karjeras/kp#sigProId12e5bbfd37

Karjeras nodarbību cikls “Trāpīt mērķī!”

Projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 ”Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros mūsu 12.a klases skolēniem bija iespēja piedalīties karjeras nodarbību ciklā “Trāpīt mērķi!” kopā ar personības izaugsmes treneri Dainu Kriviņu. Skolēni izpētīja savas intereses, spējas un stiprās puses. Ar praktisku uzdevumu palīdzību viņi mācījās izvirzīt un sasniegt mērķus, kas veicinātu personīgo izaugsmi un attīstītu izpratni par turpmāko izglītības un profesijas izvēli. Pēc nodarbības skolēni atzīmēja, ka iegūtas zināšanas un prasmes viņiem noderēs jau tuva nākotne, jo priekša ir liela izvēle-kur iet tālāk mācīties un kādu profesiju izvēlēties.

Paldies Dainai Kriviņai par interesantu un lietderīgu nodarbību! Ar nepacietību gaidām ciemos atkal!

Karjeras nedēļa “Tavs karjeras skrejceļš!”

No 8. līdz 12. oktobrim Daugavpilī notika kārtēja Karjeras nedēļa. Šī nedēļa Daugavpils Centra vidusskolas skolēniem bija piesātināta ar dažādiem konkursiem, pasākumiem, kuros varēja uzzināt par vairākām profesijām, karjeras iespējām, tikties ar radošiem un interesantiem cilvēkiem – sava aroda meistariem.

Karjeras nedēļas atklāšanas pasākumā “Karjeras māja” zinātnes centrā „Zinoo”, projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 ”Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros

skolēniem bija iespēja tikties ar „grāmatām” “Dzīvā bibliotēkā” - 7 profesiju pārstāvjiem, iepazīties un uzzināt viesa personīgo pieredzi karjeras izaugsmes ceļā, kā arī attīstīt savas karjeras vadības prasmes jau skolā. Savukārt vidusskolniekiem patika aktīva diskusija „Vadi savu karjeru pats”. No mūsu skolas piedalījās pārstāvji no 7.b. , 9.a un 10.a klasēm.

Vismazākie skolēni piedalījās zīmējumu konkursā “Klases Karjeras māja”. Sākumskola aktīvi apmeklēja Daugavpils Satiksmes uzņēmumu. 1.b, 2.b, 3.a klases paguva piedalīties arī bērnu bibliotēkas ,,Zīlīte” pasākumā ,,Atver bibliotēkas durvis!”. 4.a klases skolēni projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 ”Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros apmeklēja “Keramikas meistarklasi” Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā, lai ne tikai iepazītos ar keramiķa profesiju, bet arī aktīvi darbojoties radošajās darbnīcās, paši,   keramiķa V. Grebeža vadībā, izveidotu savu māla izstrādājumu!

5. - 9. klašu skolēni sadarbībā ar vizuālās mākslas skolotāju Agnesi Orbidāni piedalījās zīmējuma konkursā “Mans Karjeras ceļš”. Par piedalīšanos konkursos skolēni saņēma Pateicības, bet labākie arī saldo balvu.

Karjeras nedēļas ietvaros mūsu skolas skolēni apmeklēja daudzus Daugavpils uzņēmumus (“Daugavpils ūdens”, “Daugavpils Satiksme”, “Axon cable”, "DITTON pievadķēžu rūpnīca", “Park Hotel Latgola”, Swedbank), kuros saņēma informāciju par uzņēmumu darbību un iepazinās ar dažādām profesijām.

4.b klases komanda veiksmīgi piedalījās interaktīvajā spēlē "Profesijas laika ratā" Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā, bet 9.a klases komanda- spēlē „Profesiju pasaule. Kas? Kur? Kad?” Krievu vidusskolā – Licejā, kur Daugavpils skolu komandas sacentās erudīcijā un atjautībā par izglītības, profesiju klāsta, darba tirgus un citiem ar karjeras izglītību saistītiem jautājumiem.

Karjeras nedēļas pasākumos Centra vidusskolas skolēni guva plašu ieskatu profesiju pasaulē un, kas zina, varbūt jau izdarīja izvēli par labu kādai no tām.

Paldies mūsu skolotājiem un skolēniem par iesaistīšanos Karjeras nedēļā 2018!

 

Informāciju apkopoja O.Jurāne, O.Jermolajeva

View the embedded image gallery online at:
http://dcv.lv/karjeras/kp#sigProId722bd6ad03

 

Kolāžu izstāde “Klases Karjeras māja”

Karjeras nedēļas ietvaros 1.-4. klašu skolēni piedalījās kolāžu konkursā “Klases Karjeras māja”. Skolēni audzināšanas stundā kopā ar skolotāju apsprieda savas nākotnes profesijas, kādas tās var būt. Pēc tam kopā zīmēja, grieža un veidoja kolāžu “Klases karjeras māja”. Gatavi darbi sanāca spilgti un krāsaini!

Uzvaru svinēja 4.c klase!

Pateicamies par piedalīšanos šajā pasākumā klases audzinātājus un skolēnus.

View the embedded image gallery online at:
http://dcv.lv/karjeras/kp#sigProId7190a25ac8

 

Zīmējumu izstāde “Mans karjeras ceļš”

5. - 9. klašu skolēni sadarbība ar vizuālās mākslas skolotāju Agnesi Orbidāni piedalījas zīmējuma konkursā “Mans Karjeras ceļš”. Skolēni kopā ar skolotāju vizuālās mākslas stundā, pārruna par savu nākotnes profesiju. Pēc tam skolotāja palīdzēja skolēniem vizuāli attēlot tā saucamo karjeras ceļu līdz viņu nākotnes profesijai. No labākiem darbiem tika veidota izstāde skolās otrā stāvā gaitenī.

Apsveicam! Konkursa uzvarētāji:

  • Viktorija Bogdanova (7.b klase) ieguva 1. vietu;
  • Viktorija Kovaļonoka (7.b klase) un Viana Bebriša (7.a klase) ieguva 2. vietu;
  • Milana Radionova (5.a), Valerija Pavlova (7.a), Anastasija Zile (6.a) un Darja Černiševa (8.a klase) ieguva atzinību.

Pateicamies par piedalīšanos šajā pasākumā vizuālās mākslas skolotāju un skolēnus.

View the embedded image gallery online at:
http://dcv.lv/karjeras/kp#sigProId0c040d7fc1

 

Karjeras pasākums ,,Darba sludinājumu izpēte”

Marta sākumā 9.klases skolēniem bija iespēja piedalīties karjeras pasākumā „Darba sludinājumu izpēte”. Skolēni iepazinās ar interneta resursiem (www.cv-online.lv, www.visidarbi.lv, www.nva.gov.lv ), meklēja darba piedāvājumus un izpētīja darba devēju prasības. Katrs skolēns izvēlējās sev piemērotāko profesiju un mēģināja atrast internetā darba sludinājumus par noteikto vakanci. Pētīja nepieciešamo izglītību, darba devēja prasības, valodas zināšanas, darba laiku un darba algu. Jauniešus interesēja tādas profesijas kā jurists, farmaceits, policists, zinātnieks, programmētājs, dizainers, pilots u.c. Skolēni apvienojās grupās ar līdzīgām profesijām, apkopoja un apsprieda visu informāciju, secinājumus prezentēja pārējiem.

Mūsu jaunieši saprata, ka konkurētspējai darba tirgū ir nepieciešama laba vidējā profesionālā vai augstākā izglītība, valodas zināšanas (latviešu, angļu u.c.), darba pieredze un „soft skills” prasmes. Uz jautājumu ,,Kas man jādara jau šodien?” jaunieši atbildēja: jāmācās valodas, jāiegūst vidējā izglītība, jābūt aktīvam karjeras pasākumos un skolas dzīvē.

View the embedded image gallery online at:
http://dcv.lv/karjeras/kp#sigProIdc4c3a31578

Skolēni tiekas ar keramiķiem Daugavpils Māla mākslas centrā

16. februārī 4.a klases skolniekiem projekta ietvaros (projekta numurs: 8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs") apmeklēja Daugavpils Māla mākslas centru, kur iesaistījās interaktīvā nodarbībā ‘’Profesija – keramiķis’’.

Ekskursiju Māla mākslas centrā vadīja keramiķis Jānis Saikovskis, kurš jau 40 gadus strādā šajā vietā. Meistars skolēniem atklāja, ka amatniecības iemaņas galvenokārt var apgūt pašmācības ceļā pie profesionāliem meistariem, bet ir arī iespēja mācīties, piemēram, Rēzeknes mākslas un dizaina vidusskolā, apgūstot keramikas izstrādājumu dizaina programmu.

Keramiķe Nellija Dzalba vadīja skolēniem meistarklasi savā darbnīcā. Nellija strādā Māla mākslas centrā jau vairāk nekā septiņus gadus. Viņa pastāstīja skolēniem par savas karjeras attīstību, uzsverot faktu, ka gribējusi kļūt par keramiķi jau no 10 gadu vecuma. Viņa iepazīstināja skolēnus ar māla apstrādāšanas tehnoloģijām, kā arī māla krāsas ieguvi.

Skolēniem bija iespēja pašiem radošajā darbnīcā darboties ar mālu, iejusties keramiķa lomā  uz izgatavot sev piemiņas suvenīru. Radošajā darbnīcā ar skolēniem darbojās keramiķe Lilija Zeiļa. Viņa izstāstīja par māla īpatnībām, kā pareizi  darboties ar to,  lai izstrādājums izdotos. Skolēni bija pārsteigti, kā mālu apdedzina krāsnīs, kur temperatūra ir lielāka par 1000 grādiem. Keramiķe Lilija  ir mācījusies Rēzeknes Lietišķās mākslas vidusskolā Keramikas nodaļā, kā arī attīastījusi savas prasmes Pujāta keramikas studijā. 

Pateicoties projektam "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”, iespēja apmeklēt Māla mākslas centru būs arī citiem mūsu skolas skolēniem.