Daugavpils, Kandavas iela 17,
tel./fax (+371) 65429872, www.dcv.lv, info@dcv.lv

Darba plāns
Ēdienkarte
Veidlapu paraugi

  • 001.jpg
  • 002.jpg
  • 003.jpg

Daugavpils Centra vidusskolas skolēni oktobrī aktīvi iesaistījās Karjeras nedēļas pasākumos savā skolā vai pilsētā un devās  ekskursijās uz ražošanas uzņēmumiem.

Oktobra sākumā skolā notika ,,Uzņēmēju stundas" vecāko klašu skolēniem, uz kurām bija uzaicināti AS ,,PrivatBank" un SIA ,,Regula Baltija" pārstāvji. Skolēni aktīvi iesaistījās sarunā, bankas darbiniekiem uzdeva jautājumus par biznesa uzsākšanas iespējām, studiju kredītu, interesējās par skolēnu elektronisko karšu lietošanas priekšrocībām. SIA ,,Regula Baltija" pārstāvji sniedza informāciju par savu kompāniju, kuras darbības galvenais virziens ir tādu iekārtu ražošana, kas ļauj veikt aizsargātu dokumentu autentisma pārbaudi. Kompānijā ražotās ierīces tiek lietotas uz daudzu valstu robežām, ar tām tiek pārbaudītas identifikācijas kartes, pases, naudas banknotes, vadītāja apliecības u.c. Skolēni varēja izmēģināt šīs ierīces un iepazīties ar to sniegtajām iespējām.

Tikšanās ar uzņēmējiem un savas nozares profesionāļiem notika arī viņu darba vietās – uzņēmumos, izglītības iestādēs, bibliotēkās u.c. Daži skolas pašpārvaldes pārstāvji apmeklēja Karjeras nedēļas atklāšanas pasākumu ,,Nenosēdi savu laiku!" un noslēguma pasākumu ,,Es savās kurpēs!". Skolēni ļoti atzinīgi novērtēja inovāciju ekspertes Vitas Baranovskas vadītajā meistarklasē iegūto pieredzi. 9.b un 11.a klases skolēni apmeklēja uzņēmumu ,,DauTKom", kurā varēja iepazīties ar TV darba specifiku, iejusties diktora lomā un redzēt sevi tiešajā ēterā. Viņi uzzināja par reģionālās TV vēsturi, apskatīja aprīkojumu, ar kādu tiek filmēti un atspoguļoti ziņu sižeti, paši varēja darboties ar teleoperatora kameru. Šī uzņēmuma apmeklējums bija ļoti lietderīgs, vairāki skolēni pēc tā apsver domu savu profesiju saistīt ar masu saziņas līdzekļiem un IT jomu. Lielu skolēnu atsaucību izpelnījās arī radošā darbnīca ,,Apkalpojošās sfēras profesiju pasaulē", kas notika Daugavpils Tirdzniecības profesionālajā vidusskolā. 8.a un 9.a klases skolēni profesionāla konsultanta vadībā gatavoja kanapē maizītes, klāja un rotāja galdu, dekorēja saldos ēdienus, kā arī ieguva informāciju par mācību iespējām šajā skolā. Daugavpils Celtnieku vidusskola piedāvāja radošo darbnīcu ,,Iepazīsim autoelektriķa profesiju!", kuru apmeklēja 7.b klases skolēni, viņi varēja izmēģināt metināšanas darbus, kā arī iepazīties ar mācību kabinetiem. Radošo darbnīcu ,,Ie SPĒJA" piedāvāja arī Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskola ,,Saules skola", kuru apmeklēja 8.b klase. 10.a klase apmeklēja Baltijas Starptautisko akadēmiju, kurā  skolēni varēja apmeklēt vairākas augstskolas pasniedzēju vadītās meistarklases, kā datormodelēšana un dizains, jurisprudence, psiholoģija un uzņēmējdarbība. Katrs varēja izvēlēties sev interesējošo jomu. Vairāki 12.a klases skolēni apmeklēja Rīgas Tehniskās universitātes informatīvo semināru ,,Iepazīsti tehniskās profesijas!", bet citi 12.a klases skolēni izvēlējās mācību ekskursiju ,,Pirmie soļi zinātnē" Daugavpils Universitātē. Vēl 12.a klase devās mācību ekskursijā uz uzņēmumu ,,Axon Cable", kurā varēja vērot ražošanas procesu pie darbagaldiem un apskatīt gatavo produkciju.

Karjeras nedēļas pasākumos skolēniem tika dota iespēja iegūt daudz plašāku priekšstatu par vairākām profesijām un uzņēmējdarbības jomām, iepazīties ar savas pilsētas uzņēmumiem un mācību iestādēm, tikties ar radošiem un profesionāliem cilvēkiem.

Informāciju apkopoja Dace Aizpuriete

View the embedded image gallery online at:
http://dcv.lv/dcvta/8-news/540-211014#sigProId299b858af7