Daugavpils, Kandavas iela 17,
tel./fax (+371) 65429872, www.dcv.lv, info@dcv.lv

Darba plāns
Ēdienkarte
Veidlapu paraugi

  • 001.jpg
  • 002.jpg
  • 003.jpg

Katru gadu 26.septembrī Eiropas Padomes dalībvalstīs atzīmē Eiropas Valodu dienu. Šīs dienas uzdevums ir pievērst sabiedrības uzmanību valodu daudzveidībai, novērtēt dzimtās valodas nozīmi un apzināties valodu mācīšanās nepieciešamību.  Eiropas Valodu dienās 2018 Daugavpilī skolēni un skolotāji piedalījās teatralizētā valodu uzvedumā “Valodu karuselis”, kurš notika Daugavpils 13.vidusskolā. Skolēniem tika piedāvāta iespēja piedalīties šādos konkursos: galda spēļu konkursā 2.-4.klašu skolēniem, valodu spēļu konkursā 5.-6.klašu skolēniem, multilingvistiskajā olimpiādē 7.-8.klašu skolēniem, par godu Latvijas simtgadei veltījuma dzejoļu konkursā 9.-12.klašu skolēniem, metodisko izstrādņu konkursā skolotājiem, kā arī teatralizētajā valodu uzvedumā „Valodu karuselis”.


2.- 4.klašu grupā galda spēļu konkursam tika iesūtītas 15 galda spēles valodu apguvei. Esam lepni par mūsu skolas 3.a klases skolēniem Gļebu Trocki un Sofiju Kondio , kuri šajā konkurā ieguva godpilno 1.vietu (skolotāja, Natālija Hozjainova, Tatjana Judajeva) un 3. vietas ieguvējiem - 2.a klases skolēniem Annu Sahno un Kirillu Plēpi (skolotājas Ingrīda Vilmane, Natālija Hozjainova), kā arī 5.b.klases skolnieci Jūliju Larionovu un 5.a.kl skolnieceēm Diānu Karpovu un Marinu Gavriļenko, kuras ieguva atzinību krustvārdu mīklu konkursā.    
  5.-6.klašu skolēni, piedaloties valodu spēļu konkursā, demonstrēja ne tikai savas valodu prasmes, bet arī prasmi strādāt ar datoru un dažādām datorprogrammām. Pavisam konkursam tika sagatavotas un iesniegtas 11spēles, izvērtējot kuras, žūrija atzina, ka tieši mūsu skolas 5.a klases skolēnu Anitas Mežules-Klesūnes, Anastasijas Hotjkinas, Diānas Karpovas un Marinas Gavriļenko izstrādātā spēle ir vislabākā, un tai tika piešķirta godalgotā 1.vieta (skolotāja Z.Paļenoka un T.Judajeva).


7.-8.klašu skolēni piedalījās multilingvistiskajā olimpiādē, kur bija jāveic uzdevumi latviešu, krievu, angļu un citās valodās. Olimpiādē piedalījās gandrīz visu pilsētas skolu skolēni, pavisam 41, un šajā lielajā konkurencē mūsu skolas 8.a klases skolnieka Daniila Loginova sniegums tika atzīmēts ar atzinību. (skolotāja S.Skrupska, I.Lutoka, A.Truskovska).

Valodu dienu noslēguma pasākumā Gļebs Trockis dziedāja dziesmas latviešu un angļu valodā. Priekšnesuma sagatavošanu vadīja skolotājas Tatjana Judajeva, Natālija Hozjainova un Olga Čapļa. Skolēnu un skolotāju sadarbība sniedza gandarījumu un lielisku rezultātu.


Sveicam Eiropas Valodu dienu dalībniekus un novēlam, lai arī turpmāk viņi tikpat sparīgi un raiti griež valodu karuseli!